Listopad pod znakiem konferencji o prawie medycznym i odszkodowaniach

W upływającym miesiącu współpracownicy i pracownicy Kancelarii Renata Urowska i Wspólnicy sp.k. brali udział w:
–  Ogólnopolskiej Konferencji, która była organizowana przez Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Poznań i Międzynarodową Federację Stowarzyszeń Studentów Medycyny  IFMSA  – w ramach Programu „Prawo i Medycyna”. W tym roku po raz kolejny przypadł Radcy Prawnemu Aleksandrze Orywał i Aplikantowi Radcowskiemu Pawłowi Wojtkowiakowi zaszczyt współtworzenia tego wydarzenia pod względem merytorycznym. Ogólnopolska Konferencja „Prawa Pacjenta – Czy zmierzamy w stronę systemu bezpieczeństwa?” odbyła się w dniu 6 listopada 2010 r. w Wielkopolskiej Izbie Lekarskiej w Poznaniu.
– Konferencji zorganizowanej z okazji 15-lecia Rzecznika Ubezpieczonych w Polsce pt. „Kancelarie i doradcy odszkodowawczy”, która  odbyła się w Warszawie w dniu 16 listopada 2010 r. z udziałem Pani Mecenas Orywał.
W szczególności ten pierwszy projekt dał możliwość czynnego udziału w szerzeniu wśród studentów medycyny i prawa wiedzy o prawach pacjenta, problemach prawnych w ich realizacji oraz niedoskonałościach polskiej legislacji w tym zakresie. Natomiast to drugie wydarzenie, było próbą  przedstawienia genezy i rozwoju oraz profesjonalizacji na rynku roszczeń odszkodowawczych. Gorące dyskusje uczestników konferencji oraz prelegentów mamy nadzieję, że przełożą się na dokładną analizę problematyki kancelarii i doradców odszkodowawczych w kontekście zamierzonych rozwiązań legislacyjnych.

Komentarze |0|

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>