Zastrzeżenia prawne

Zastrzeżenia prawne
I. Wyłączenie odpowiedzialności
Mimo że, naszym celem jest, aby publikowane przez nas materiały były źródłem rzetelnej i fachowej wiedzy na temat prawnych aspektów związanych problemami, które napotykamy w ramach pracy w Kancelarii Prawnej Renata Urowska i Wspólnicy sp.k., to jednak formuła bloga, która zakłada zwięzłość i zrozumiałość przekazu, nie pozwala uznać, aby wspomniane materiały mogły być traktowane jako formalne, kompleksowe opinie, czy też porady prawne.
Złożoność sytuacji, jakie występują w praktyce stosowanie, a także okoliczność, że w obszarze działalności gospodarczej regulacje prawne nie nadążają za rozwojem sytuacji gospodarczej w kraju, a ponadto także częste zmiany aktów prawnych, pojawiające się nowe uregulowania, powodują, że określone informacje, opublikowane przez nas jakiś czas temu, mogą nie uwzględniać aktualnego stanu prawnego.
Podkreślamy, że w grę wchodzi czynnik ludzki, przy dużej liczbie publikacji zawsze może przytrafić się nam pomyłka.
W razie wystąpienia problemu prawnego, który w jakiejś części został omówiony przez nas na blogu, rekomendujemy udanie się po poradę do adwokata, radcy prawnego lub rzecznika patentowego. W razie potrzeby my również służymy pomocą.
II. Zastrzeżenie praw autorskich
Materiały zamieszczane przez nas na blogu w większości są materiałami naszego autorstwa, ale w ramach stosunku pracy następuje przeniesienie praw autorskich do nich na rzecz Kancelarii Prawnej Renata Urowska i Wspólnicy sp.k. Są one objęte ochroną wynikającą z przepisów prawa autorskiego.
Przypominamy, że zgodnie z przepisami prawa autorskiego można korzystać z opublikowanych przez nas materiałów w zakresie własnego użytku osobistego, co oznacza że można np. ściągnąć te materiały nieodpłatnie na własny użytek, chyba że zastrzeżono wykorzystanie określonych materiałów w szerszym zakresie niż własny użytek osobisty.
Podkreślamy natomiast, że niedopuszczalne jest modyfikowanie materiałów z bloga, wykorzystywanie materiałów we własnych opracowaniach, w szczególności korzystanie z nich w sposób komercyjny.

Komentarze |0|

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>